přidat zprávu smazat zprávu news články vzkazy bulvár hospody kultura kecy
BETOV logo anketa foto rozhovory betovina odkazy
nočáky F1
 PZL  časopis OB  OBlud   Betův blok 
navigace - záložky. Odkazy na rubriky najdete též na dolním konci stránky.
 
  mazání zprávy
Přidat zprávu ... vyhledat:
 

Pokud chcete smazat uvedenou zprávu, tak nejdříve zadejte správné heslo.

9.1.2005
15:54:53
Po prvním elektrickém šoku příchází další - tentokrát duo ze Smíchova

MB U Buldoka

Tento musicbar, vzniklý z legendární smíchovské putyky, se nachází v ulici Staropramenná (je možné, že už se v těch místech jmenuje Presslova), asi tak 20 metrů od Lidické, po které jezdí tramvaje. Zvenčí podnik vypadá velmi pěkně - dřevěné obložení, velká okna. Dobrý dojem podtrhuje celkem zachovalý interiér s píčovinami na zdech. Hlavní místnost je umístěna hned u vchodu a většina stolů má výborný výhled na ulici. Výčep je situován přibližně doprostřed. Vedle výčepu je odštěpná nudle vedoucí kamsi dozadu do domu k záchodům. Pokud usedneme, čeká nás první nemilé překvapení - uvědomíme si, že hraje Evropa 2. Hned poté zaregistrujeme, že okolo nás sedí dost posluchačů této stanice. Potom nám dojde, že jsme si toho všeho všimli proto, že obsluha nějak nejde. Když už tedy přijde, začne bez emocí nosit Staropramen 12 za nechutných 28. Fuj. Ještě větší fuj je cesta nudlí na hajzl. Není vyjímkou, že se zde obírá nadržený párek homosexuálů. Pokud máte hroší kůži a vydržíte v podniku déle než jedno pivo, tak vězte, že se vás obsluha pokusí naprosto okatě natáhnout. Závěrečné hodnocení tentokrát dělit nebudu, nechoďte tam nikdo, je to tam fuj. Zamiřte radši do

Pivnice Jamajka

Tato legendární pivnice se nachází kousek od odporného buldoka, stačí pouze jít ulicí Staropramenná proti proudu řeky (směrem k pivovaru) a zakopnout o vývěsní štít pivovaru Postřižiny. Celkem zajímavé, uvážíme - li, že se hostinec nachází asi tak 200 metrů od pivovaru Staropramen. Hostinec je klasicky umístěn ve sklepních prostorách domu z přelomu 19. a 20. století. Skepy jsou klasicky klenuté a pokud si to dobře vybavuji, tak dvojlodní. V první lodi se vyskytuje výčep a několik stolů pro štamgasty staršího data. Zbytek hostů usedá v zadní lodi, která je rozdělena do dvou výškových rovin, což vytváří příjemný pseudosalonek v jednom konci sklepního prostoru. Zde se schází punková a pseudopunková mládež, která zde za cinkotu půllitrů znásilňuje nebohé španělky, čímž se stará o naprosto neopakovatelnou kulturní kulisu. Závěrem nesmím nezmínit jakousi špeluňku, procovně nazvanou "kotelna" ke které se dostanete takovou úzkou chodbičkou a která je, pro svou odlehlost, většinou bez obsluhy.
Pokud jsme si již našli místo, musíme opět chvíli čekat na obsluhu, neb má většinou dost napilno. čekání je "odměněno" naprosto nechutnou postřižinskou desítkou, která se podle mně za střízliva nemůže dát pít. Před návštěvou tohoto podniku tedy doporučuji zahřívací dávku nějakého otupovače chuti (dle hesla "čtvrté pivo už chutná vždycky stejně"). Výhodou piva je ovšem jeho poněkud nižší cena. Nabídka lihovin je tradiční. Údajně v hostinci vedou i utopence a hermelín, což se mi ovšem nepodařilo potvrdit, neboť jsem pokaždé (celkem 3x) dostal místo hermelínu omluvu, že obsluha nemá čas. S omluvou přišla i zelená, takže mi to ani tolik nevadilo.
Upřímně, nevím, jaký nad touto hospodou vyřknout ortel. Prostředí, obsluha, všechno je perfektní s atmosférou, která jen tak někde není. Ale to pivo... Takže pokud chcete řádně zakalit a ještě si u toho zařvat a nevadí vám pít sračky místo piva, tak je to místo pro vás. Jde jen o to, překonat těch prvních pár kousků, než se smysly otupí. Potom je to výborná hospoda.
Nic
Zpátky Heslo: