přidat zprávu smazat zprávu news články vzkazy bulvár hospody kultura kecy
BETOV logo anketa foto rozhovory betovina odkazy
nočáky F1
 PZL  časopis OB  OBlud   Betův blok 
navigace - záložky. Odkazy na rubriky najdete též na dolním konci stránky.
 
  mazání zprávy
Přidat zprávu ... vyhledat:
 

Pokud chcete smazat uvedenou zprávu, tak nejdříve zadejte správné heslo.

9.1.2005
18:00:17
3. šok, tentokráte půjde o podniky s kávou v názvu

Abyss Café

Tento podnik nejistého původu se nachází v totální prdeli - v Michli na křižovatce ulic Michelská/Nuselská. Nejdená se o hospodu, ale spíše o takové internet café s výčepem. Interiér podzemního doupěte je natřen nechutnou oranžovou barvou a doplněn nábytkem v moderním stylu. Obsluha je velmi pěkná, ale poněkud pomalejší. Nosí Staropramen průměrné kvality za nějakých 19 korun. Dokonce mají i zelenou, což jsem v takovémto podniku nečekal. Z jídel vám uvaří pizzu a podobné píčoviny. Do tohoto café doporučuji chodit pouze tehdy, nemáte - li na výběr, neboť se zde schází velmi podivná sebranka - banda týpků z nedalekého sídliště doplněná o pár tuzérů. Nic pro normálního alkoholika. Nechat bejt.

Hidden Café

Další podnik podivného jména i původu se nachází přímo naproti budově nádraží Vyšehrad. Jedná se (kupodivu) a podzemní nudli pod jednou polovinou činžovního domu. V první části se nachází výčep a jeden nudlovitý stolek, následuje technická sekce se sociálním zařízením, která postupně přechází do zadního, celkem rozlehlého a výškově členěného sálu se zhruba 20 místy k sezení a fotbálkem. Točí nechutné Svijany jedenáctistupňové za 18 korun a v průběhu večera z nedostatku přecházejí na ještě nechutnější svijany třináctistupňové. Chyba zřejmě nebude v pivu, ale v jeho přípravě, neboť i zarytí svijanáři označili pivo za nechutné. Výčet hrůz pokračuje: Ač byl podnik poloprázdný, obsluze se nedostávalo půllitrů. Nevím, co je to za strategii, mít v podniku pro cca 30 lidí odhadem 20 půllitrů. A aby toho nebylo málo, pro pivo si musíte chodit. Tento podnik prostě není tím pravým místem pro klasického pivaře.

Popo - cafe - petl

Další pochybná provozovna se nachází někde mezi nám. Míru a Vinohradskou na některé jejich spojnici. Mám dojem, že je to italská, ale ruku do ohně bych za to nedal. Jedná se opět o podnik umístěný v klasických sklepních prostorách. Prostředí poplatné názvu, obsluha přijatelná. Slovo "cafe" v názvu opět značí deviaci, zde je to točení Staropramenu do čtyřek. Za maloobjemovou desítku si účtují 20, za dvanáctku ovšem pouze 21 korun. Tato cenová disproporce vede ke konzumaci dvanáctky, což vede k anulování efektu čtyřek, ovšem se zachovanou výhodou zpracovávání menšího objemu. Člověk toho tedy vypije víc, než normálně, a ještě k tomu o dva stupně silnějšího. Opice se tedy dostavuje velmi snadno. Rozehnat ji určitě pomůže tamní nakládaný hermelín, o kterém mohu s klidem prohlásit, že lepší už jsem dlouho nejedl. Do tohoto podniku sám od sebe nepůjdu, ale když to bude na vůli jiných, nenechám se přemlouvat.
Nic
Zpátky Heslo: