Skiwichu
Ahoj Nemšo, zkus něco o sobě povědět úvodem?

Nemša
Tak Skiwouši, promiň mi tu nervozitu, takhle mě u kompu najednou překvapit! Nó, tak snad nebudu moc koktat. Něco obecného úvodem? Tak třeba Sild číslo 4, majitel již 2. eRka a v neposlední řadě délka mého studia je od září celočíselně dělitelná čtyřma (a jednička to není), to myslím vypovídá leccos.

Skiwichu
Kolik ti už vůbec je let a kolik z toho let seš v Sild Teamu?

Nemša
Jó tak věk? Už je mi (dost) přes dvacet, když jsme zakládali Sildteam v devadesátym prvním tak mě bylo patnáct. Tak teď už mi nikdo geronta neodpáře, snad se s tím naučim žít. Ale přiznejme si, musíme tam všichni (teda jako do pětatřicítek, to jenom Kali si myslí že unikne, cha cha, leda do rakve).

Skiwichu
Vcelku ohraná otázka, ale jak to vubec všechno vzniklo se Sild Teamem?

Nemša
Základní fakta viz náš web, všechny nás tehdá oslovila stylová čistota Sixtenova přístupu k orienťáku. Harmonie, s níž se kloubí genialita rovného postupu, fyzický fond a mapový přehled, teprve budoucnost plně docení Sildův přínos v OB.

Skiwichu
Nekdy dříve se psalo v jakémsi bulvárním nesmyslu, že slovo Nemša je v madarštine hanlivé a je lepší proto používat slovo Tudomša. co si o tom myslíš? Myslíš, že to byla provokace na tvou osobu?

Nemša
Jedná se o fikci, vypuštěnou nakladatelem Železným v plátku Oblud. V Maďarsku jsem párkrát byl, se jménem jsem žádné problémy neměl - celníci se mi nad pasem nesmáli. Bohužel soud mi žádnou náhradu škody nepřiznal.

Skiwichu
Myslíš, že je lepší si holit nohy nebo ruce, když si vyvrkneš kotník?

Nemša
Nejlepší je vyškubat si obočí, i když Kůča s Miňou mají rádi upraveno i jinde. Tak teď si Skiwiště vyber.

Skiwichu
Já bych asi volil amputaci dolních končetin.
Už dlouhá léta seš znám jako známý dorostenecký trenér, který používá netradiční metody treninku. Pokus se nastínit nějaký svuj treninkový plán.

Nemša
Metoda je jednoduchá - požíváním alkoholu simulují moji svěřenci stav, který nastává vlivem kyslíkového dluhu. Znáš to z lesa, například pádíš v autobusu na 1. úseku, všichni kolem Tebe vorazej a zmizej, ty máš ale jinou fárstu a najednou na buzole nepoznáš kde je sever, natož abys věděl kam máš běžet. Stálá koncentrace i s pozměněnym stavem vědomí - vo tom to celý je.

Skiwichu
Ej, to je nějaký složitý. Na nějakým tréniku mi to budeš muset ještě jednou pořádně vysvětlit.
A máš už nějaké úspěchy?

Nemša
Výkony dorostu a juniorů se mi celkem líbí, jen ta Mezňa trénink nějak fláká.

Skiwichu
Nedávno si prodělal přestavbu na ženu. Jaké to bylo?

Nemša
Zívačka, když mi trhali zub bylo to o hodně horší.

Skiwichu
Prý se často používá metoda Uegbgxmojd. Jak to vůbec probíhá?

Nemša
Je to metoda korejská, ve volném překladu to znamená "sekera a vrták" bližší Ti ale fakt nepovim protože to nevim.

Skiwichu
Jak často máš menstruaci?

Nemša
Každý úterý při tréninku s Matějákama, Betem, Skautem a Kalim na šestym kilometru.

Skiwichu
Jaká je tvá nejoblíbenejší pornohvězda?

Nemša
Jó chlape, já na to moc nečumim, Paulu už si zabral Miňa, docela dobrej vejvar je ale Starý Mistr & Marta na mrazáku - dynamická relaxace jógy, nenech si ujít live vystoupení U Helekala. Mimochodem sme se shodli že tam po kaprovi uděláme žranici.

Skiwichu
A ted k tvé hudební kariére? Kdy te napadlo, že zacneš zneužívat hudební nástroj?

Nemša
Obcování s hudbou mě chytlo tak v sedmý na ZŠ. Pak jsem si léta brnkal doma, kapelu máme asi pět let, ale čtyři roky to byly vesměs samý personální změny a hledání talentů.

Skiwichu
Kdy bude nejbližší koncert?

Nemša
Chceme zahrát Kotěmu na pražské svatební pařbě v září, chceme zahrát U Halekala na žranici, rýsuje se předkapelování jedné kapele (zatím v jednání), rádi bysme vymetli nějaké kluby přes zimu, mým velkým snem je předskakovat Vítkovcům.

Skiwichu
Čím tě oslovil Bigbít?

Nemša
Člověče ve věku kdy se rýsuje hudební vkus jedince tak v Čechách existovaly dvě možnosti - jednak stát se tzv. vexlákem, patka, tesil, cocacola, disko, vexl maršál. A nebo bigbít, příchuť jisté opozice, pokoutně šířené šumivé nahrávky. Pokud máš rád Michala Davida a cucáš colu tak sorry, ale já radši pívo a lahodný zvuk nařvaných šesti strun. V bigbítu a v hokeji nám vlak neujel, naši hoši se nemají zač stydět.

Skiwichu
Popiš stručně koncert Vitkova Kvarteta.

Nemša
Úvod - dvacet zevlujících znuděnejch ksichtů u pódia, závěr - plná vysmátá louka na Sázavafestu. To mezi tím jsou prostě Vítkovci, na to já sem krátkej reportér.

Skiwichu
Jaký je tvuj nejvetší životní úspěch?

Nemša
Pořád na něj čekám, ale jak říkaj vítkovci ´není důležitý výsledek, ale hnutí´, takže třeba už ho mám za sebou a ani o tom nevim. Napiš tam třeba že sem loni doběhl na kaprovi ve VIC Kalimera v hendikepu asi o dvacet minut.

Skiwichu
Kdy se budeš vdávat?

Nemša
Až se jeden z Matějáků rozhoupe.

Skiwichu
Proč si přestoupil dříve do OKčka a poté ses zase vrátil zpet domů do Pragouky?

Nemša
V době mého odchodu nebyl v pýdžípý ten pěkný motivační kolektivní duch, v OKP mě omámila chuť alkoholu. Pak se ale OKáči usadili, začali mít finanční problémy se stavbama svých baráku, tak mě za prachy prodali zpátky, teď posiluju Team spirit opět v domácím týmu.

Skiwichu
Nosíš trenky nebo slipáče?

Nemša
Nejsem vyhraněný, ale zásadně neprovozuju v trenclích žádné fyzické aktivity (třeba jako Bet), protože bych se stal dědičně neperspektivním. Nebráním se ale však ani stavu "na ostro".

Toi vše.