přidat zprávu smazat zprávu news články vzkazy bulvár hospody kultura kecy
BETOV logo anketa foto rozhovory betovina odkazy
nočáky F1
 PZL  časopis OB  OBlud   Betův blok 
navigace - záložky. Odkazy na rubriky najdete též na dolním konci stránky.
 
  BETOV: hospody
Přidat zprávu ... vyhledat:
 
Pokud chcete přidat zprávu a nejste robot co jen sází spamy, nechte někde ve zprávě text včetně hranatých závorek.
12.2.2004
18:59:01
Pražské hospody a hospůdky

Připadá mi, že tato rubrika poslední dobou velmi stagnuje, tak jsem si sedl a ve své paměti vypátral něco o hostincích, které jsem v poslední době navštívil (pokud se budu opakovat, tak mě upozorněte)


1) Hostinec Ztracený Ráj

Tato hospůdka se nachází na Letné v Čechově ulici. Tato ulice je velmi široká, takže tam u domů najdete takové jakési zahrádky. Taková jedna je i před ztraceným rájem a docela zásadně ovlivňuje atmosféru. Vlastní interiér rozhodně nevypadá jako nějaká nálevna, naopak, vypadá to tam jak ve ztraceném rájí. Místnost je pěkně vysoká a na jedné straně prakticky celá prosklená. Bohužel jsem inspekci vykonal v zimním čase, takže jsem se nemohl kochat bující zelení a životem za okny. Ale co, i vevnitř se bylo na co dívat. Prostor je velmi příjemně vymalován (bílá + oranžové fleky) a vůbec působí velmi příjemně. Jenom zasednout a počkat na pivko. Je to sice staropramen a cenově nadhodnocený (19,-), ale zato celkem pitelný s ideální teplotou. Nedělalo mi nejmenší problémy jech do sebe pár nasoukat. Co se ostatního sortimentu týče, tak tam mají klasickou sestavu lihovin BEZ peprmintového likéru! Kupodivu nechybí teplá a studená kuchyně do pozdních večerních hodin. To vše vám přinese vcelku rychlý a vstřícný personál. Nečekejte dostihy jako na Šutce, ale na suchu rozhodně nezůstanete. Co dodat? Už se těším na léto, až tam otevřou tu předzahrádku.


2) Restaurant Švejk

Tento podnik jsme objevili náhodou po páteční schůzi. Naše početná výprava se nevešla do kultovního podniku U radegasta a tohle byla další hospoda, na kterou jsme narazili. A narazili jsme na ní přímo na Průběžné, kousek od zastávky Nádraží Strašnice. Nechybělo mnoho a nic bych vám tu nepsal, protože hospa byla v pátek večer beznadějně přeplněná. Udělali jsme tedy čelem vzad, ale po odchodu se za náma vyřítila čišnice, že je vzadu u plátna jeden stůl volný. Zaujali jsme tedy místo přesně mezi plátnem, reproduktory a hlučícím davem podnapilých proletářů, kteří sledovali tenis a fandili jak na fotbale... Když tenis skončil, tak prozměnu nasoupilo jakési velmi, velmi komerční rádio a masírovalo naše bubínky dále. Ale dost záporů, jinak to tam nebylo vůbec k zahození. Pivko nejisté značky dávali i černé (dle Kotěte zkvašené), dávali ho rychle a navíc nám k tomu přinesli i ďábelské topinky a jiné pochutiny. Rychlost obsluhy nebyla závratná, čemuž se ovšem vzhledem k narvanosti hospody člověk nemohl divit. Navíc si z nás číšnice udělala odkladiště nadbytečně natočených piv, takže nám to ani tolik nevadilo. Závěrem - dobrá hospoda, ale že bych se táhnul přes celou prahu zrovna tam...


3) Obecní dům

Lokalita: Náměstí republiky
Vstup: ve společenském obleku
Sortiment: různá vína od lidových 45,- za dvojku
Musím dodávat, že sem si nedal?

Nic
Starších 20 hospod
Starších 100 hospod
Zobrazeno 1 hospod
(2934 - 2934 z 15666)
20 novějších hospod
100 novějších hospod
Přidat zprávu
Smazat zprávu

Další typy zpráv (rubriky) najdete kliknutím na některý odkaz na následujícím řádku nebo v menu úplně nahoře.
V news jsou vidět všechny typy zpráv kromě keců, čili vzkazy, bulvár, hospody, kultura, články.
Pokud si chcete přečíst nějaké zajímavé články, tak vám doporučujeme rubriku články :-)


RSS

Optimalizováno pro browsery Opera 4, 5, 6, 7, 8, 9 a novější a starší.
Počítá se i s prohlížením pomocí Netscape 4 a Mozilla 0.9.9 a jejich novějšími verzemi.
Případné připomínky k Betovu adresujte Olexanderovi StoKurevovi. Pouze pokud vás odmítne,
tak můžete napsat mě na adresu voitoi@volny.cz.

neplacená reklama:

Artrock & progrock: stránky věnované uměleckému a progresivnímu rocku

ProgRockRadio: Your Online Connection To Great Progressive Rock!

backup