přidat zprávu smazat zprávu news články vzkazy bulvár hospody kultura kecy
BETOV logo anketa foto rozhovory betovina odkazy
nočáky F1
 PZL  časopis OB  OBlud   Betův blok 
navigace - záložky. Odkazy na rubriky najdete též na dolním konci stránky.
 
  BETOV: hospody
Přidat zprávu ... vyhledat:
 
Pokud chcete přidat zprávu a nejste robot co jen sází spamy, nechte někde ve zprávě text včetně hranatých závorek.
9.1.2005
13:58:28

ResurekceHospody nám hynou, dovolte mi proto užinit takový malý oživovací pokus

Na úvod bych pro vás měl takový pěkný letenský protiklad

Bar Fractal

Tento celkem známý podnik se nachází na Letné ve Šmeralově ulici, hned vedle křižovatky ulic Veletržní a Milady Horákové. Vchod, tedy spíše vlez do podzemí) je celkem umně zamaskován pomocí nejrůznější květeny v předzahrádce. POdaří - li se nám vchod nalézt, vstoupíme do překvapivě rozlehlého podzemí tvořeného hlavní lodí s mnoha místy k sezení i stání a zadním bočním kutlochem, který kromě záchodů obsahuje ještě nějaké fotbálky. První, čeho si po vstupu povšimneme, je výdejna lihovin nacházející se přesně naproti vchodu. Toto místo si zapamatujeme, nejspíše se na něj ještě vrátíme. Jako druhou v pořádí zaregistrujeme marihuanu ve vzduchu - ano, v tomto podniku se smí beztrestně hutit, tudíž se jedná o ideální místo pro srazy dorosteneckých reprezentantů. Možnost zahulit si v teple má v zimě ještě jeden efekt - a sice naprostou přeplněnost podniku, která zapřičiňuje totální nedostatek obsluhy. Pokud se vám náhodou podaří obsluhu odchytit, máte vyhráno, zaregistrovaná objednávka je bleskurychle (v rámci možností) splněna. Pokud ne, musíte podniknout cestu k výdejně nápojů. Obsluha má ještě jednu zajímavou vlastnost - neumí česky, takže pokud ji budete prosit, že by vám to pivo vážně bodlo a že už na něj čekáte dlouho, nemá to cenu.
Co se nápojového sortimentu týče, pivečko je originál nechutné (Krušovice 12) za nechutných 22 korun. Ale nebojte se, že byste se neožrali, klasické lihoviny tady startují již na 25 korunách za rum a zelenou, takže není co řešit. Kromě nápojů a tradičních křůpek/tyčinek zde dostanete i výběr netradičních salátů a jiných pochutin, které jsem bohužel neměl tu čest otestovat. Stejně tak jsem nezjistil dostupnost pivních pochutin typu utopenec či hermelín.
Závěrečné hodnocení protentokrát rozdělím do více skupin:
Jste dorostenecký reprezentant? Fractal je podnik pro vás, můžete se zde v pohodlí podniku zhulit do sraček a následný hladík potom zahnat nějakým tím zeleninovým salátem. Že je pivo dražší vým nevadí, máte ho zakázené.
Jste typický sociál? Potom ruce pryč! Podnik je sice vzhledem velmi sociální, ale 220 korun za vašich tradičních deset pivek je přeci jenom trošku moc.
Jste něco mezi? Vezměte partu kamarádů a jděte to otestovat. Pokud nebude narváno, nádherně si zapaříte.

Restaurace Flamenco

Tato španělská restaurace se opět nachází ve Šmeralově ulici, tentokrát ovšem budete muset od tramvoje udělat asi tak o 30 kroků víc. Vchod je umístěn naprosto analogicky s barem Fractal, ovšem navíc je vybaven velkým vývěsím štítem, takže se hledá daleko lépe. Prostory restaurace jsou opět velmi podobné fractalu, ovšem poněkud menší a daleko lépe a vkusněji upravené. Na místě sociálních umakartostolů jsou poctivé dřevěné fošny, na stěnách (mimochodem v tradiční cihlové barvě) visí horda plakátů se špaňělskou tematikou, prostor je daleko lépe odvětráván a vůbec, na prví pohled je vidět, že tato restaurace je o několik tříd jinde. Po usazení vám obsluha (většinou se jedná o příjemné mladé slečny) donese jídelák, ze kterého budete na první pohled nadšeni - za nejrůznější bramborové pokrmy tam chtějí něco mezi 30 a 40 korunami. To,že se jedná zhruba tak o jednu rozřezanou bramboru donesenou v popelníku, to je vedlejší. Co naplat, zde se prostě levně nenajíte. Co se pitiva týče, jedinou možnou volbou je Sangria domácí výroby, která je velmi, opakuji velmi dobrá, alkoholická a v pohodě se jí dají vypít čtyři litry. Což při ceně 120 za litr dělá slušnou sumičku. Na závěr nemohu nezmínit pánské záchodky, na kterých je nad pisoáry umístěn kamenný výstupek přesně ve výši hlavy, což má za následek několik boulí na opilcově hlavě.
Hodnocení opět na skupiny:
Nevíte kam s přítelkyní na večeři? Ideální místo. Ženy mají většinou takovouto mírnou exotiku rády a mírně setmělé prostředí vytváří ideální předoplodňovací podmínky. Rovněž lechtivá konverzace se nad džbány sangrie provozuje lépe než nad půllitry zlatavého moku.
Chcete se jít setnout s kamarády? Přejděte vchod a hledejte dál.
Nic
Starších 20 hospod
Starších 100 hospod
Zobrazeno 1 hospod
(6533 - 6533 z 15666)
20 novějších hospod
100 novějších hospod
Přidat zprávu
Smazat zprávu

Další typy zpráv (rubriky) najdete kliknutím na některý odkaz na následujícím řádku nebo v menu úplně nahoře.
V news jsou vidět všechny typy zpráv kromě keců, čili vzkazy, bulvár, hospody, kultura, články.
Pokud si chcete přečíst nějaké zajímavé články, tak vám doporučujeme rubriku články :-)


RSS

Optimalizováno pro browsery Opera 4, 5, 6, 7, 8, 9 a novější a starší.
Počítá se i s prohlížením pomocí Netscape 4 a Mozilla 0.9.9 a jejich novějšími verzemi.
Případné připomínky k Betovu adresujte Olexanderovi StoKurevovi. Pouze pokud vás odmítne,
tak můžete napsat mě na adresu voitoi@volny.cz.

neplacená reklama:

Artrock & progrock: stránky věnované uměleckému a progresivnímu rocku

ProgRockRadio: Your Online Connection To Great Progressive Rock!

backup